Водонапірна вежа

Візитівка Вінниці – 106-річна Башта на Європейській площі, вона була побудована в 1911 році для першого міського водопроводу, як Водонапірна вежа у Вінниці. Дивно, але будівля до цих пір виглядає майже так само, як і раніше. На сьогодні Вінницька вежа – уже не просто колишня водонапірна башта. Це частина культури міста. У Вежі розташована частина музейної експозиції Меморіалу революційної та бойової слави. А також вона є Меморіалом пам’яті вінницьких воїнів, які загинули під час Афганської війни.

Графік роботи Вінницької вежі: 
– працює кожного дня, окрім понеділка;
– музей працює з 10:00 до 18:00
✓ Ціна квитків: для дорослих – 10 грн, для дітей та студентів – 5 грн.
✓ Екскурсії: для дорослих – 50 грн. для дітей та студентів – 20 грн.
✓ Фотозйомка – 20 грн. Відеозйомка – 30 грн.

Рекомендуємо туристам зазирнути до собору та костелу в центрі міста. Ці споруди сягають своїм корінням XVII століття. Можна прогулятися старими єврейськими вуличками, доторкнутися  до древніх мурів, зазирнути у дім генерала Брусилова, зайти до старовинної дерев’яної церкви святого Миколая.
                       

Національний музей-садиба М.І. Пирогова

Національний музей-садиба М.І. Пирогова  відкритий на території садиби Вишня, де останні 20 років жив і працював видатний хірург, анатом, вчений і педагог Микола Іванович Пирогов, якого вважають засновником військово-польової хірургії, а також Товариства Червоного Хреста.

 

Обласний краєзнавчий музей

Музей розташований на території колишнього єзуїтського монастиря – нинішнього історико-архітектурного комплексу «Мури». Якщо ви ще ніколи не бачили скелета мамонта, то тут ви зможете на нього подивитися. У музеї переставлені унікальні предмети з скіфського і сарматського періодів, велика колекція нумізматичної зброї, а також етнографічна колекція: вироби гончарства, ткацтва і вишивки, народний живопис. Фонд Вінницького обласного краєзнавчого музею налічує понад 200 тисяч експонатів.

Вартість квитків : 
– для дітей і студентів – 10 грн;
– для дорослих – 20 грн.
Екскурсійне обслуговування у Вінницькому музеї:
– для дорослих – 100 грн;
– для дітей і студентів – 50 грн.
Дозвіл на фотозйомку в музеї – 20 грн.
Дозвіл на відеозйомку в музеї – 30 грн.

 

Спасо-Преображенский кафедральний собор

Преображенський кафедральний собор  був зведений в XVIII як костел Домініканського монастиря. У 1832 році комплекс був переданий у володіння православного духовенства: монастир був скасований, а храм перебудований під православний собор. До 1991 функціонував як зал органної музики. Зараз знаходиться у

веденні московського патріархату.

Адреса собору: вул. Соборна, 23

Незвичайні скульптури та пам’ятки

Пам’ятники бувають різні. Цікаві й нудні, з історією та просто модні. Вінниця демонструє своїм туристам не тільки класичні скульптури, а дещо незвичне.

Центральний міський парк

Центральний парк ім. Горького – улюблене місце для відпочинку та прогулянок вінничан. Також тут часто відбуваються традиційні фестивалі, спортивні події, різні розваги та веселощі.

Вінницький громадський транспорт  зробить вашу прогулку містом незабутньою. Вінницький трамвай дивує гостей міста не тільки своєю красою, зручністю та безкоштовним Wi-Fi. Проект «Історична зупинка» – це, фактично, екскурсія містом на трамваї. Туристи, які їхатимуть маршрутом №4 (Залізничний вокзал – Барське шосе), мають змогу почути чимало цікавих та маловідомих фактівпро Вінницю. До весни обіцяють, що й на інших маршрутах можна буде почути цікавинки з вінницької історії.

Палац графині Щербатової

Палац графині Щербатової, що розташований в центрі міста Немирова, – безперечно, одна з головних визначних пам’яток Вінницької області.
Він не втомлюється підкорювати серця гостей міста своїм неокласичним стилем, парковим фасадом, уздовж якого розташовані мальовничі тераси для прогулянок. Дух замку охороняють незворушні скульптури левів, що стоять біля центрального входу.

Ставка Гітлера Вервольф

Неподалік міста розмістився один із найбільш загадкових об’єктів сучасності – «Вервольф». Місцину під Вінницею Адольф Гітлер обрав для того, щоб збудувати тут свою ставку. Нині там знаходиться музей під відкритим небом. Гості міста можуть поринути в історію минулих подій. Незважаючи на те, що зараз колишня ставка Гітлера Вервольф практично зруйнована – комплекс є одним з найзагадковіших споруд в центральному регіоні України. Сюди досі влаштовують експедиції.